Červen 2017

Bezpečnostní schránka jako nejlevnější investice

19. června 2017 v 22:32
Napadlo by vás, že nejlevnější ochranou jsou bezpečnostní schránky. A přitom je to pravda. Jen zaplatit škody, které zloději při vloupání do vašeho domova udělali, je několikanásobně dražší, než si ukrýt své cennosti do schránky. Budete tak mít jistotu, že se vám neztratí.

Schránka je prostě sázka na jistotu

Bezpečnost je pro člověka velice důležitá. Nejbezpečněji se lidé cítí ve svém domově a je to tak v pořádku. Domov je místo, kde lidé relaxují po dlouhém a náročném dnu. Ale rozhodně to není sejf a proto je naprosto nevhodným místem pro úschovu vašich cenností.

Přesto si své drahocenné drobnosti lidé schovávají do nočních stolků, zásuvek psacích stolů a nebo je prostě nechávají ve šperkovnicích. Jenže to je nejlepší cesta, jak o své cennosti přijít. Zloději velice dobře vědí, kam nakouknout a kde si lidé nejčastěji schovávají svůj cenný majetek. Bezpečnostní schránka jim ale může vzít vítr z plachet. Do té se totiž nedostanou.

Zařiďte si ji kdykoliv se vám to hodí

Schránky jsou nedostatkovým zbožím. Banky nedokáží pokrýt celou poptávku. Proto jsou jejich klienti nuceni na schránku dlouho čekat. Někdy jsou to dokonce dlouhé týdny. Navíc zařídit si schůzku v bance také není nic jednoduchého.

Zvláště, když máte časově náročné zaměstnání. Někteří lidé si dokonce na shledání s bankovním úředníkem berou volno. Ale pokud si zvolíte nebankovní schránku, nic takového vás nečeká. Nebankovní bezpečnostní schránka vám totiž může být k dispozici kdykoliv.

Chránit můžete prakticky cokoliv


Často položenou otázkou je, co všechno se do schránek dá uložit. Schránky jsou dělané prakticky na cokoliv. Pronájem bezpečnostních schránek si můžete zařídit například pro drahé mince nebo sběratelské známky.

Za ochranu stojí i starožitné šperky nebo cenné papíry. Množí si do schránky uloží dokonce vlastní závěť. Na tyto drobnosti vám s přehledem postačí malá schránka. Ta je přirozeně i levnější, ale poskytuje stejně kvalitní ochranu.